Pomoc ľuďom postihnutým vojnou na Ukrajine

Vojna na Ukrajine spôsobila humanitárnu katastrofu. OSN varuje, že počet ľudí, ktorí utekajú z krajiny môže v najbližších týždňoch a mesiacoch vzrásť až na 5 miliónov. Naše tímy nepretržite pracujú, aby podporili ľudí na Ukrajine prostredníctvom našich produktov, ochránili ich proti bezpečnostným hrozbám v online priestore a poskytli im spoľahlivé informácie. Zároveň prijímajú mimoriadne opatrenia, aby zastavili šírenie nepravdivých informácií a narušili dezinformačné online kampane.

Google.org spoločne so zamestnancami Googlu už doposiaľ venoval 25 miliónov dolárov v peňažnej a vecnej podobe na pomoc humanitárnemu úsiliu na Ukrajine. Na Slovensku Google.org udelil grant 500 tisíc dolárov organizácii Človek v ohrození na poskytovanie humanitárnej pomoci a podpory utečencov.

Pripojte sa k nám a prispejte nižšie uvedeným organizáciám.

 • UNHCR

  UNHCR

  Ľudia, ktorí museli utiecť z Ukrajiny, potrebujú ochranu, stabilitu a nádej. UNHCR, Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov, pôsobí na Ukrajine a v susedných krajinách a ponúka naliehavé dodávky a pomoc tým, ktorí sú nútení utiecť. Vzhľadom na potreby, UNHCR sa zameria na ochranu, prístrešie, zabezpečenie základných potrieb a poskytovanie základných prostriedkov pomoci, ako aj na finančnú pomoc. Vaša podpora pomôže zabezpečiť, aby ženy, deti a muži, ktorí sú nútení opustiť svoje domovy, mali bezpečie, ochranu a prístrešie.

 • UNICEF

  UNICEF

  Situácia miliónov detí zasiahnutých konfliktom na Ukrajine sa z minúty na minútu zhoršuje. UNICEF spoločne s jeho partnermi nepretržite pracujú na napĺňaní naliehavých humanitárnych potrieb pre detí a ich rodíny na Ukrajine alebo v regióne. Pomôžte spoločne s UNICEF-om aj vy reagovať na krízu na Ukrajine.

 • Svetový potravinový program

  Svetový potravinový program

  Svetový potravinový program pri OSN (WFP) je najväčšia svetová humanitárna organizácia bojujúca proti hladu na celom svete. WFP spoločne s tímami, ktoré už pôsobia na Ukrajine a v susedných krajinách nepretržite pracuje na tom, aby sa dostali k zraniteľným utečencom a rodinám uväzneným v konfliktných oblastiach a poskytli im jedlo, pomoc a nádej, ktorú potrebujú.

 • Človek v ohrození

  Človek v ohrození

  Človek v ohrození pomáha tisícom ľudí zasiahnutých konfliktom na Ukrajine a v okolitých krajinách. Aktuálne sa sústreďuje primárne na pomoc na slovensko-ukrajinskej hranici. Hneď, ako to situácia umožní, je pripravený pomáhať ľuďom priamo na mieste a to najmä poskytnutím jedla, pitnej vody, liekov, ubytovania a psychologickej podpory.

 • MAGNA

  MAGNA

  Zdravotnícka humanitárna organizácia MAGNA poskytuje starostlivosť a podporu rodinám zasiahnutých vojnou na Ukrajine. V súčasnosti má vlastné zásoby liekov a zdravotníckeho materiálu a distribuuje ich do zariadení, ktoré sú v najväčšej núdzi.