Pomoc lidem postiženým válkou na Ukrajině

Válka na Ukrajině způsobila humanitární katastrofu. OSN varuje, že počet lidí, kteří prchají ze země, může v příštích týdnech a měsících vzrůst až na 5 milionů. Naše týmy nepřetržitě pracují na tom, aby podpořily lidi na Ukrajině prostřednictvím našich produktů, ochránily je proti bezpečnostním hrozbám v online prostoru a poskytly jim spolehlivé informace. Zároveň přijímají mimořádná opatření k zastavení šíření dezinformací a narušení dezinformačních online kampaní.

Google.org se společně se zaměstnanci společnosti Google dosud zavázal věnovat více než 25 milionů dolarů v peněžní a věcné podobě na podporu humanitárního úsilí.

Připojte se k nám a přispějte níže uvedeným organizacím.

 • Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky

  Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky

  Lidé, kteří byli nuceni uprchnout z Ukrajiny, potřebují ochranu, stabilitu a naději. Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), který působí na Ukrajině a v sousedních zemích, těmto lidem nabízí neodkladnou pomoc a materiální podporu. S ohledem na nejdůležitější potřeby se UNHCR ve svých intervencích zaměřuje na ochranu, přístřeší, základní potřeby a poskytování základních humanitárních potřeb – stejně jako na peněžní pomoc. Vaše podpora pomůže zajistit bezpečí, ochranu a přístřeší ženám, dětem a mužům, kteří museli opustit své domovy.

 • UNICEF

  UNICEF

  Situace milionů dětí, které zasáhl konflikt na Ukrajině, se každou minutou zhoršuje. UNICEF a jeho partneři nepřetržitě pracují na plnění naléhavých humanitárních potřeb těchto dětí a jejich rodin na Ukrajině a v regionu. Pomozte organizaci UNICEF reagovat na krizi na Ukrajině i vy.

 • Světový potravinový program

  Světový potravinový program

  Světový potravinový program OSN (WFP) je největší světová humanitární organizace bojující proti hladu. Nepřetržitě spolupracuje s týmy, které jsou již na Ukrajině a v sousedních zemích, aby zranitelným uprchlíkům a rodinám uvězněným v oblastech konfliktu poskytla potraviny, pomoc a naději, které zoufale potřebují.

 • Člověk v tísni

  Člověk v tísni

  Člověk v tísni pomáhá tisícům lidí zasažených konfliktem na západě i východě Ukrajiny a v okolních zemích. Organizace dováží na Ukrajinu potraviny (včetně výživy pro kojence), hygienické potřeby, spacáky, karimatky, zdravotnický materiál a mnoho dalšího. Zároveň pomáhá i uprchlíkům, kteří dorazili do Česka. Pomoci můžete i vy přispěním do sbírky SOS Ukrajina.

 • MAGNA

  MAGNA

  Zdravotnická humanitární organizace MAGNA poskytuje péči a nouzovou podporu rodinám v krizi. Na Ukrajině má v současnosti vlastní zásoby léků a zdravotnického materiálu a distribuuje je do zařízení, která jsou v největší nouzi.

 • ADRA

  ADRA

  Organizace ADRA poskytuje okamžitou pomoc lidem na Ukrajině, které zasáhl aktuální konflikt. Monitoruje aktuální dění, zajišťuje podporu při evakuaci a zaměřuje se na naplnění základních potřeb vysídlených a evakuovaných obyvatel.