En iyi cevapların genellikle soruna en yakın olanlardan geldiğini biliyoruz.

Toplantı odasında bir grup insanın önünde tahtaya yazı yazan kadın.

Büyük fikirlerin peşindeyiz

Büyük fikirlere cesurca yaklaşıldığında önemli şeylerin olabileceğine inanıyoruz. Ötekileştirilmiş ve savunmasız toplumların ihtiyaçlarını anlayan ve eşitsizlikleri geniş ölçekte ortadan kaldırmak için çalışan sivil toplum kuruluşlarını, sosyal girişimleri ve kentsel oluşumları arıyoruz.

Fidelikte bitki tepsisi taşıyan bir kadın.

Topluluklara ihtiyaçlarını soruyoruz

Şu anda Google.org Küresel Etki Yarışması'nın dışında destek başvurusu kabul etmiyoruz. Her yarışma, fikir üreten sivil toplum kuruluşlarını ve sosyal girişimleri topluluklarını (ve ötesini) daha iyi bir yer haline getirmeye davet etmektedir. En yüksek potansiyele sahip fikirlere finansman, danışmanlık ve Google gönüllülerinin teknik desteğinden oluşan bir destek paketi verilmektedir.

Daha fazla bilgi
2023 Leaders to Watch programı için seçilen 7 liderin portrelerinden oluşan kolaj

Cesur değişiklikler yapan liderleri destekliyoruz

Kendi topluluklarında ve sektörlerinde fark yaratmak için her gün çalışan insanları desteklemek önemlidir. Leaders to Watch, bizden bağış alan ve toplumsal yeniliklere öncülük edenlerin büyük etki yaratmaya devam etmelerine destek olmak için Google.org tarafından düzenlenen bir programdır.

Daha fazla bilgi

Etkiyi hızlandırma

Finansman, inovasyon ve teknik uzmanlığı birleştiren bir destek paketi sağlıyoruz.

Önlerinde dizüstü bilgisayarlarıyla bir grup çocuğa ders veren kadın.

Finansman

Her yıl tüm dünyadaki sivil toplum kuruluşlarına ve sosyal girişimlere 200 milyon ABD doları bağışlıyoruz. Hedefimiz, yardım faaliyetlerine ayırdığımız sermaye ile sorunların çözülmesine yenilikçi yaklaşımlar getirilmesine yardımcı olmak ve ötekileştirilmiş topluluklara kapsamlı destek sağlamaktır.

Motosiklet üzerinde çalışan iki adam.

İnovasyon

Her gün hayatımızı kolaylaştıran teknoloji, karmaşık toplumsal sorunlarla mücadelede de bize yardımcı olabilir. Araştırmalarımızı, açık kaynak teknolojimizi ve ürünlerimizi, toplumsal değişimin ön saflarında çalışan sivil toplum kuruluşlarının hizmetine sunuyoruz.

Parktaki bir bankta oturmuş, cep telefonu yardımıyla işaret dili konuşan adam ve kadın.

Teknik Uzmanlık

Sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumlarını, gönüllü olarak vakit ayıran veya Google.org Fellowship üzerinden altı aya kadar tam zamanlı olarak ücretsiz hizmet veren Google çalışanlarıyla bir araya getiriyoruz.

Yaklaşımımızın gerçek hayattaki işleyişi

Google.org ve GiveDirectly

Dizüstü bilgisayarların önünde birlikte çalışan bir erkek ve kadın.

GiveDirectly doğrudan nakit ödemelerle, yeterli hizmet alamayan topluluklara yardımcı oluyor.

Google.org Fellowship

Google.org Fellowship, Google çalışanlarını sivil toplum kuruluşları ve devlet kurumlarıyla bir araya getirerek altı aya varan süreler boyunca tam zamanlı olarak teknik projelerde çalışmalarını sağlayan yardım amaçlı bir programdır. Program kapsamında Google çalışanları Google'daki işlerini bırakarak ölçeklendirilebilir çözümler geliştirmek ve çalışmalarının uzun süreli ve kalıcı etki yaratmasını sağlamak için kuruluşun personeliyle birlikte ekip halinde çalışır.

Fuarda birbirleriyle konuşan bir grup. "Justice for everyone" ("Herkes için adalet") yazılı tişörtüyle gülümseyen kadın. Aletler ve bilgisayar ekipmanlarının önünde oturan adam. Kanguruda bebek taşıyan gülümseyen adam. Bilgisayarın önünde konuşan adam ve kadın.
 • Ellen

  YAZILIM MÜHENDİSİ

  “Hedefimiz, bakteriyel enfeksiyonların düzgün teşhisini herkes için daha adil ve erişilebilir hale getirerek nihayetinde antibiyotiğe karşı dayanıklı bakterilerin yayılmasını yavaşlatmaktı. Google.org Fellowship vasıtasıyla Médecins Sans Frontières (MSF veya Sınır Tanımayan Doktorlar) ile çalışarak hayalimi gerçekleştirmiş oldum. Her şeyden önce, hayat kurtarmak için çalışmak tatmin edici bir deneyimdi. İkincisi, çok kısa sürede yeni beceriler kazandım. Bu da daha çok yönlü bir mühendis olmamı sağladı.”

 • Charniece

  ÜRÜN YÖNETİCİSİ

  “Beni motive eden şey, teknik becerilerimi ceza adaleti reformuna olan tutkumla harmanlama fırsatı oldu. Vera Institute'taki görevim profesyonel anlamda aradığım zorluk ve güçlüğü bana sunarken aynı zamanda da hukuk sistemimiz üzerinde daha büyük bir etki yaratmamı sağladı.”

 • Ben

  YAZILIM MÜHENDİSİ

  “Full Fact, merkezi Birleşik Krallık'ta bulunan bağımsız bir doğruluk kontrolü kuruluşudur. Online gazeteler, sosyal medya ve online radyo gibi çeşitli haber kaynaklarından iddia ve demeçleri tanımlayabilen ve doğruluk kontrolünü yapanların bunların doğruluğunu teyit etmesine yardımcı olan, makine öğrenimine dayalı bir yazılım geliştirmek için birlikte çalıştık.”

 • Aamir

  ÜRÜN YÖNETİCİSİ

  “TalkingPoints, yeterince hizmet alamayan topluluklarda veli-öğretmen iletişimini sağlamak için yapay zekayı kullanarak öğrenci sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı oluyor. Bu deneyimin en iyi yanı, ilham veren bir sivil toplum kuruluşuyla çalışma fırsatı bulmak, onlarla aynı zorluk ve sorunları yaşamak ve ölçeklendirilebilir yaratıcı çözümler üretmekti.”

 • Samantha

  YAZILIM MÜHENDİSİ

  “Thorn, çocukları internette cinsel tacizden koruyacak bir teknoloji geliştirmek için çalışıyor. Program kapsamında çalışırken, mühendisler olarak görevimizin yalnızca en yeni ve en hızlı teknolojileri geliştirmekten ibaret olmadığını hatırladım. Bizim görevimiz, ne kadar üzücü olursa olsun acil sorunlara çözüm bulmaya çalışmak.”

01 / 05

Fırsatlar

Google.org Küresel Etki Yarışmaları ile sivil toplum kuruluşlarını ve sosyal girişimleri, fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olacak destekle ödüllendiriyoruz.