Wspólnie zebraliśmy 10 milionów dolarów na pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie

Wojna w Ukrainie jest zarówno tragedią, jak i katastrofą humanitarną. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że ​​w najbliższych tygodniach i miesiącach liczba osób uciekających z kraju może wzrosnąć do 5 milionów. Nasze zespoły pracują bez przerwy, aby wspierać ludzi w Ukrainie za pośrednictwem naszych usług, chronić ich przed zagrożeniami związanymi z cyberprzestępczością i umożliwiać dostęp do wiarygodnych informacji. Jednocześnie podejmujemy działania w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się dezinformacji w internecie.

Aby zapewnić natychmiastową pomoc i wsparcie akcji humanitarnych, Google.org oraz pracownicy i pracowniczki Google wspólnie zobowiązali się do przekazania już ponad 25 mln dolarów w postaci darowizn i wsparcia rzeczowego. W ramach tego w Polsce przeznaczono 10 mln dolarów (prawie 40 mln zł) na pomoc humanitarną i wsparcie uchodźców. Pieniądze trafią do takich organizacji jak Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) oraz Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, które jest częścią konsorcjum organizacji społecznych działających na rzecz pomocy uchodźcom po ich przybyciu do Polski.

W celu dalszego zwiększenia funduszy przeznaczanych na działania pomocowe, Google.org dołożył 5 mln dolarów do darowizn przekazanych za pośrednictwem tej strony. Tym samym razem zebraliśmy 10 mln dolarów. Chociaż Google.org nie podwaja już darowizn, Wasze wpłaty mogą dalej wspierać działania poniższych organizacji.

100% Twojej darowizny będzie kierowane do tych organizacji.

 • UNHCR

  UNHCR

  Osoby zmuszone do opuszczenia Ukrainy potrzebują bezpieczeństwa, stabilności i nadziei. Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR) jest na miejscu w Ukrainie i państwach sąsiednich, oferując pomoc materialną i wsparcie dla tych, których sytuacja zmusiła do ucieczki. Zważywszy na bieżącą sytuację, działania UNHCR będą skupiać się na zapewnieniu ochrony i schronienia, realizacji podstawowych potrzeb, dostarczaniu artykułów pierwszej potrzeby, a także świadczeń finansowych. Twoje wsparcie pomoże zapewnić bezpieczeństwo, ochronę i schronienie kobietom, dzieciom i mężczyznom zmuszonym do opuszczenia swoich domów.

 • UNICEF

  UNICEF

  Sytuacja milionów dzieci uwikłanych w konflikt w Ukrainie pogarsza się z minuty na minutę. UNICEF i jego partnerzy pracują przez całą dobę, aby zaspokoić pilne potrzeby humanitarne tych dzieci i ich rodzin w Ukrainie i w regionie. Pomóż UNICEF-owi odpowiedzieć na kryzys w Ukrainie.

 • World Food Programme

  World Food Programme

  Światowy Program Żywnościowy ONZ (WFP) jest największą globalną organizacją humanitarną walczącą z głodem na całym świecie. WFP pracuje przez całą dobę z zespołami działającymi w Ukrainie i w sąsiednich krajach, aby dotrzeć do zagrożonych uchodźców i rodzin uwięzionych na obszarach konfliktów i zapewnić im żywność, pomoc i nadzieję, których rozpaczliwie potrzebują.