Wiemy, że najlepsze rozwiązania najczęściej pochodzą od ludzi, których bezpośrednio dotyczy problem.

Kobieta pisząca na tablicy przed grupą osób siedzących w sali konferencyjnej.

Szukamy ambitnych pomysłów

W Google wierzymy, że kiedy mierzy się wysoko, wielkie rzeczy są możliwe. Szukamy organizacji non-profit, przedsiębiorstw społecznych i ruchów obywatelskich, które rozumieją potrzeby społeczności zmarginalizowanych i zagrożonych, i działają na ich rzecz na dużą skalę.

Kobieta niosąca tacę z sadzonkami w szkółce roślin.

Pytamy społeczności o ich potrzeby

Obecnie nie przyjmujemy wniosków o udzielenie pomocy poza programem Google.org Impact Challenge. Każdy z naszych programów to szansa dla organizacji non-profit i przedsiębiorstw społecznych, by realizować swoje pomysły oraz zmieniać najbliższe otoczenie i cały świat na lepsze. Autorzy pomysłów o największym potencjale dostaną od nas pomoc obejmującą między innymi środki finansowe, opiekę mentorów i wsparcie techniczne wolontariuszy z Google.

Więcej informacji
Kolaż portretów 7 osób wyróżnionych w programie Leaders to Watch w 2023 roku.

Wspieramy liderów wielkich zmian

To bardzo ważne, aby dostrzegać ludzi, którzy na co dzień działają na rzecz zmian w swojej społeczności i branży. Leaders to Watch to program, za pomocą którego Google.org wspiera innowatorów społecznych znajdujących się wśród naszych obdarowanych, aby wciąż mogli działać.

Więcej informacji

Szybsze zmiany

Zapewniamy wsparcie łączące pomoc finansową, dostęp do innowacji oraz wiedzy technicznej.

Nauczycielka ucząca grupę dzieci korzystających z laptopów.

Finansowanie

Co roku przekazujemy 200 milionów dolarów organizacjom non-profit oraz przedsiębiorstwom społecznym z całego świata. Naszym celem jest wykorzystywanie funduszy filantropijnych na stymulowanie innowacyjnych metod rozwiązywania problemów i zapewnianie kompleksowej pomocy marginalizowanym grupom społecznym.

Dwaj mężczyźni naprawiający motor.

Innowacyjność

Technologia, która ułatwia nam życie na co dzień, może zostać wykorzystana również do rozwiązywania złożonych problemów społecznych. Udostępniamy wyniki naszych badań, technologię open source oraz nasze produkty i usługi organizacjom non-profit, które działają na rzecz zmian społecznych.

Mężczyzna i kobieta siedzący na ławce w parku i rozmawiający w języku migowym przy pomocy telefonu komórkowego.

Wiedza techniczna

Dajemy organizacjom non-profit i jednostkom miejskim możliwość korzystania z pomocy pracowników Google, którzy poświęcają prywatny czas na wolontariat albo świadczą usługi pro bono w ramach programu Google.org Fellowship przez okres do sześciu miesięcy w pełnym wymiarze godzin.

Nasze podejście w praktyce

Google.org i GiveDirectly

Mężczyzna i kobieta pracujący razem na laptopach.

GiveDirectly wspiera społeczności dyskryminowane, przekazując bezpośrednio środki finansowe.

Google.org Fellowship

Google.org Fellowship to program pracy pro bono, który dopasowuje pracowników Google do organizacji non-profit i ruchów obywatelskich na okres do sześciu miesięcy w pełnym wymiarze godzin. Uczestnicy programu zostawiają swoje codzienne obowiązki w Google, aby pomagać pracownikom różnych organizacji i jako zespół opracowywać uniwersalne i trwałe rozwiązania istotnych problemów.

Grupa rozmawiających ludzi na targach. Uśmiechnięta kobieta w koszulce z napisem „Sprawiedliwość dla wszystkich”. Mężczyzna siedzący przy specjalistycznym sprzęcie i komputerach. Uśmiechnięty mężczyzna z małym dzieckiem w nosidełku. Mężczyzna i kobieta rozmawiający przy komputerze.
  • Ellen

    PROGRAMOWANIE

    „Naszym celem jest pomaganie we właściwym diagnozowaniu infekcji bakteryjnych oraz by pacjenci na całym świecie mieli równe szanse na poprawną diagnozę. Nasze działania mają też spowolnić rozprzestrzenianie się bakterii niewrażliwych na antybiotyki. Praca z Médecins Sans Frontières (Lekarzami bez Granic) dzięki Google.org Fellowship pozwoliła mi spełnić marzenia. Największą radość sprawiało mi ratowanie ludzkiego życia. Poza tym bardzo szybko zdobyłam nowe umiejętności, dzięki którym stałam się o wiele lepszą inżynierką”.

  • Charniece

    ZARZĄDZANIE PRODUKTEM

    „Do przystąpienia do programu zmotywowała mnie przede wszystkim możliwość połączenia moich specjalistycznych umiejętności zawodowych z osobistym zaangażowaniem w działania na rzecz reformy prawa karnego. Dzięki kolegom z Vera Institute mogłam bez reszty poświęcić się pracy i znalazłam wyzwanie zawodowe, na którym tak mi zależało. Jednocześnie dostałam szansę, by w znaczący sposób wpłynąć na nasz system prawny”.

  • Ben

    PROGRAMOWANIE

    „Full Fact to niezależna organizacja z siedzibą w Wielkiej Brytanii zajmująca się weryfikacją faktów. Wspólnie pracowaliśmy nad oprogramowaniem wykorzystującym uczenie maszynowe, które potrafi rozpoznawać stwierdzenia i cytaty z różnych źródeł (takich jak wiadomości internetowe, media społecznościowe i radio internetowe) oraz pomaga sprawdzać ich autentyczność”.

  • Aamir

    ZARZĄDZANIE PRODUKTEM

    „Platforma TalkingPoints wykorzystuje sztuczną inteligencję, żeby umożliwić komunikację między nauczycielami i rodzicami i przyczynić się do poprawy efektów nauczania dzieci z dyskryminowanych grup społecznych. Najlepszą częścią tego doświadczenia była praca nad inspirującym projektem non-profit, stawanie przed tymi samymi wyzwaniami, przed którymi stają członkowie organizacji na co dzień, i znajdowanie kreatywnych rozwiązań na dużą skalę”.

  • Samantha

    PROGRAMOWANIE

    „Thorn opracowuje technologie, które mają chronić dzieci przed przestępcami seksualnymi w internecie. W czasie mojej współpracy z Thorn ponownie uświadomiłam sobie, że jako inżynierowie nie mamy tylko tworzyć coraz nowszych i szybszych technologii, ale powinniśmy przede wszystkim szukać rozwiązań istotnych problemów, nawet tych, które wydają się zbyt przytłaczające”.

01 / 05

Możliwości

Poprzez program Google.org Impact Challenge pomagamy organizacjom non-profit i przedsiębiorstwom społecznym wprowadzać w życie swoje pomysły.