Dünyayı değiştirme potansiyeli taşıyan fikirler arıyoruz.

Google.org Küresel Etki Yarışmaları ile topluluk odaklı sivil toplum kuruluşlarını ve sosyal girişimleri, topluluklarını (ve ötesini) daha iyi bir yer haline getirmek için ihtiyaç duydukları destekle ödüllendiriyoruz.

İklim sorunlarıyla mücadele etmek için teknolojiden yararlanan insanları gösteren kolaj. Kolaj; tarlada tablet kullanan bir kişi, dere kıyısında verilere bakan iki kişi, suda ve ağaçta çalışan birer kişi ve ellerinde aletlerle güneş paneli üzerinde çalışan iki kişiden oluşuyor.

başvuru süresi sona erdi

Küresel Amaçlar için AI

BM, 2030'a kadar daha iyi ve daha sürdürülebilir bir gelecek hedefine ulaşmak için 2015'te Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında iddialı hedefler belirledi. Bu Küresel Amaçlar'a ulaşmak için hep birlikte çalışmamız gerekiyor. İşte bu yüzden, ilerlemeyi hızlandırmak için Google'ın en iyi araştırma imkanlarıyla, ileri teknolojisiyle ve 25 milyon ABD doları tutarındaki Google.org finansmanıyla katkıda bulunmayı taahhüt ediyoruz.
Taahhüt hakkında daha fazla bilgi edinin

başvuru süresi sona erdi

Google.org Yenilikçi İklim Çözümleri Küresel Etki Yarışması

Yenilikçi iklim çözümleri geliştirmek için birlikte çalışalım. İklimle ilgili bilgi ve uygulama alanlarındaki teknolojik gelişmeleri hızlandıracak iddialı hedeflere sahip projelere 30 milyon ABD doları tutarında finansman desteği sağlıyoruz. Seçilen kuruluşlar 5 milyon ABD dolarına varan finansman desteğinin yanı sıra Google'ın teknik uzmanlığından ve ürünlerinden yararlanarak daha sürdürülebilir ve dayanıklı bir gelecek hedefine daha çabuk ulaşabilirler.
Yarışma hakkında bilgi edinin

Google.org Küresel Etki Yarışmaları

Her yarışma, kişileri belirli bir sorunla mücadele etmek veya bir şehirde, kıtada ya da tüm dünyada belirli bir topluluğu desteklemek için fikir üretmeye davet eder. Dünyanın günümüzde ihtiyaç duyduğu hız ve ölçekte değişiklik yaratabilecek fikirleri olan sivil toplum kuruluşları ve sosyal girişimler arıyoruz. En iyi ve en cesur fikirleri finansman, danışmanlık ve teknik destekten oluşan stratejik bir paketle ödüllendiriyoruz.

İşleyiş Şekli

 1. 1. Aşama

  Başvuruların kabulü

  Topluluklardan veya adaylardan fikirlerini bizimle belirli bir süre içinde paylaşmalarını istiyoruz.

 2. 2. Aşama

  Fikirlerin seçilmesi

  En fazla etki yaratma potansiyeli taşıyan fikirleri belirlemek için uzmanlara, topluluk liderlerine ve genel halka danışıyoruz.

 3. 3. Aşama

  Duyuru ve kutlama

  Seçilen başvurunu sahipleri açıklıyoruz ve topluluğu kutluyoruz.

 4. 4. Aşama

  Uzun süre destek

  Yarışmayı kazanan sivil toplum kuruluşları ve sosyal girişimlere, fikirlerini hayata geçirebilmeleri için en fazla üç yıl süreyle Google.org tarafından finansman ve destek sağlıyoruz.

İki kat etki

Ödül alanlar, Google.org Küresel Etki Yarışması üzerinden yapılan her 1 ABD doları yatırım karşılığında ekstra 1 ABD doları kaynak elde ettiler. Bunu da doğrudan yarışmaya katılmalarına bağladılar.

Google.org Küresel Etki Yarışmalarını neden düzenliyoruz?

 • En iyi çözümlerin genellikle soruna en yakın kişilerden çıktığını biliyoruz

  İhtiyaç sahibi topluluklarla en yakın ilişki içinde olanlara sorunu ve çözümü tanımlamaları için destek veriyoruz.

 • Birlikte zorluklara yaratıcı bakış açıları geliştiriyoruz

  Uzmanlardan, toplum öncülerinden ve halktan zorlu sorunlara hep birlikte kafa yormalarını istiyoruz. Bu da yeni çözümlerin bulunmasını sağlıyor.

 • Yeni fikirlerin potansiyellerine ulaşabilmek için erkenden desteklenmesi gerekiyor

  Halihazırda topluluklarda fark yaratan ve dünyayı değiştirme potansiyeli taşıyan fikirleri harekete geçirmek için finansman, danışmanlık ve teknik uzmanlık sağlıyoruz.

Motosiklet üzerinde çalışan iki adam. Ortak bir ekrana bakan bir grup öğrenci.

Geçmiş Yarışmalar

Geçmiş yarışmaların kazananlarını ve buldukları çözümleri keşfedin.

  Ek kaynaklar

  Sivil Toplum Kuruluşları için Google

  Sivil Toplum Kuruluşları için Google, uygun kuruluşların yeni bağışçı ve gönüllü bulmasına, daha verimli çalışmasına ve destekçilerini harekete geçirmesine yardımcı olabilecek Google ürün ve araçlarına erişmesini sağlar.

  Daha fazla bilgi

  Katkıda bulunabileceğiniz diğer yöntemler

  Sivil toplum kuruluşları, Google çalışanlarından bağış ve gönüllü desteği alabilmek için kaydolabilir.

  Her yıl Google çalışanları önemsedikleri meseleler için zaman harcayıp, kendi paralarıyla bağış yaparken, Google da çalışanlarının yaptığı kadar bağış yapıyor. Google çalışanlarından bağış ve gönüllü desteği alabilmek için sivil toplum kuruluşunuzu Benevity'ye kaydedin.

  Daha fazla bilgi